Realizace

Prefabrikovaný keramzit:
Vysoký standard za atraktivní cenu.

Jedná se o nadčasovou univerzální výstavbu budov, která je zejména rozšířena v západní Evropě a díky  účinnému výrobnímu a stavebnímu procesu roste poptávka a oblíbenost i v České republice.

Díky této technologii jsme byli schopni dosáhnout charakteristicky  našich staveb -  Moderní, energeticky úsporný dům za přijatelnou cenu.

Keramzit a jeho vynikající vlastnosti

Keramzit je keramické kamenivo, které se vyrábí vypalováním a expandováním třetihorních jílů v rotačních pecích při teplotě 1100 až 1200 °C. Vznikají tak granule keramzitu - čistě přírodní materiál s nízkou objemovou hmotností, velkou pevností, vysokou požární odolností a skvělými izolačními vlastnostmi, které přejímají stavební materiály z keramzitu vyráběné.

- nízká objemová hmotnost (od 500 do 1500 kg/m3)
- malá tepelná vodivost (od 0,09 W.m-1K-1)
- vysoká pevnost
- mechanická odolnost
- chemická stabilita
- žáruvzdornost
- odolnost proti vlhkosti a nasákavosti
- nulový obsah organických a cizorodých částic
- zdravotní nezávadnost

 

Kombinace těchto vlastností přispívá ke krátké době výstavby.

Vyroba keramzitových prefa bloků probíha ve specializované výrobní hale.

Na stavbu jsou prefa bloky dodány až poté, kdy je hotová a vyzrálá základová deska rodinného domu.

Poté následuje montáž, kdy jeřáb skláda keramzitové stěny rovnou z návěsu kamiónu přímo na základovou desku a probíhá samotná montáž domu.

 

Tato montáž hrubé stavby o velikosti standartního rodinného domu trvá neuvěřitelných cca 5-7 dní.

Dalším faktorem ovlivňujícím rychlost výstavby je skutečnost, že stěny již mají zabudovanou rozvody elektřiny a přípravu na vodovodní a kanalizační systémy. Povrch stěn je dokonale hladký, není třeba upravovat jejich povrch jádrovými omítkami, stačí jen tenkostěnná omítka, což také významně zkrátí dobu dokončovacích prací v interiéru.

Fasádu tvoří standartní zateplovací systém, ale díky skvělým tepelným vlastnostem keramzitových stěn dochází k úspoře materíálu až o polovinu oproti klasickým zděným stavbám.

Díky těmto aspektům výstavby dokážeme zaručit tak krátkou dobu výstavby, která činí 90 dní.